İletişim |Ziyaretçi defteri | Programlar | Atatürk Köşesi

Ana Sayfa
Ana sayfam yap
Sık kullanılanlara ekle    

Planlar

Etkinlik Örnekleri

Okuma yazma

Sunular

Genel Dökümanlar

Deneme Soruları

Masal Örnekleri

Eğitici Oyunlar

Rehberlik

Tekerlemeler

Bilmeceler

Belirli Günler

Öğrenci Kulüpleri

Velilere Öneriler

Öğretmenler için

Küçük Resimler

Boyama Çalışmaları

 

 

MEB      

İlsis

İl Milli Eğitim    müdürlükleri

Sınavlar

Tebliğler Dergisi

ÖSYM

Personel MEB

Bakanlıklar

Resmi Gazete

Sendikalar

Valilikler

Bankalar

Son depremler

Gazeteler

Şifalı Bitkiler

Kaplıcalar

Sorgulamalar

   

Kamu Personelinin hastaneden alacağı belgeler

Devlet memurları, artık sevk almadan ve sağlık karnesi götürmeden hastanelerden faydalanmaktadırlar. Bu  karar ilk defa 15 Ocak 2010 uygulanmaya başlanmıştır.Bu aslında memurlar için oldukça büyük faydalar sağlamaktadır. Bunun yanında memurun gerçekten sağlık kuruluşuna gidip gitmediği de belgelendirilmiş olmaktadır. Ayrıca bu verilen belgelerle memurun hasta olması nedeniyle göreve gelmeme sebebi de belgelenmiş olmaktadır.

SGK tarafından yayınlanan Sağlık Uygulama Tebliği Ekindeki Sağlık Kurumlarınca Devlet Memurlarına tedavi sonrası verilmesi gereken belge örnekleri aşağıda açıklamalarıyla verilmiştir.

15/01/2010 tarihinden itibaren devlet memurlarının kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından devralınmıştır. Bu tarihten itibaren hastaneye sağlık karnesiz ve sevksiz gidilmektedir. Sadece yanınızda olması gereken T.C. kimlik numarası ve kimlik tespiti için gerekli bir belge (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı, pasaport) yeterli olacaktır.

Çalışabilir Kağıdı (EK11/A) :

Devlet memurlarına korumla sözleşmeli sağlık kuruluşlarında yapılan muayeneleri sonucunda eğer istirahata gerek görülmemişse tedavileri sağlanıp da iş görebilecek durumda olanlar için düzenlenecek olan formdur.

İş Göremezlik Belgesi(EK11/B) :

Devlet memurları tedavilerinin sonucunda istirahat verilmesi halinde düzenlenecek belgedir.

Hasta Sevk Formu ((EK4/A):

Hasta başka bir sağlık kuruluşuna sevk edilecekse bu belge düzenlenecektir.

Böylece devlet memurlarının ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler için yapılan tedavi işlemlerinden kurumlarının bilgilendirilmesi sağlanmış olmaktadır. Bunun yanında memurun hasta olması sebebiyle göreve gelmeme nedeni de belgelenmiş olmaktadır.

    

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar, sitemiz 1.sınıf öğretmenleri için bir paylaşım sitesidir. Buraya eklenen dosyalardan bütün öğretmenler faydalanabilir.Elinizde bulunan dökümanları bizimle paylaşırsanız diğer 1.sınıf okutacak arkadaşlara da bir nebze rahatlamış olacaklardır.

Bu yüzden lütfen faydalandığımız gibi paylaşalım da yapalım.

Dökümanlarınızı birincisinif@hotmail.com adresine yollayalım. Yada aşağıda gözat butonuna tıklayarak yollamak sitediğiniz dökümanları seçin. Daha sonra upload butonuna tıkladığınızda dosyalar sunucuya yüklenecektir.

Önemli Uyarı:Sitemizde bulunan dökümanların birçoğunu daha etkin    bir şekilde izleyebilmek için bilgisayarınıza Hand writing_mutlu yazı karakterini yüklemeyi unutmayınız..


                  Önemli uyarı:Bu sitenin  içeriği  kendi sınıfımda uyguladığım,ve bazı internet sitelerinden alarak kullandığım içerikten oluşmaktadır.

Telif     hakkını ihlal edecek içeriğe rastlarsanız lütfen birincisinif@hotmail.com a mail ile bildiriniz.